Pomagają nam

Polecamy

Partnerzy techniczniWidzew Cup 2016

WidzewCup2016

 

W miniony piątek już po raz szósty łódzkie szkoły podstawowe stanęły w szranki w organizowanym przez OSK Tylko Widzew turnieju piłkarskim Widzew Cup 2016. Do tegorocznej edycji turnieju zaproszono 7 szkół z różnych części Łodzi.

 

Prawie 100 dzieci aktywnie spędziła miniony piątek rywalizując na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Dzięki wsparciu naszego partnera w tym zadaniu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz klubu RTS Widzew zawody stały nie tylko na wysokim poziomie sportowym, ale również organizacyjnym . Po ponad trzech godzinach zmagań piłkarsko najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 162. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator, SP 193. Najniższy szczebel podium przypadł zawodnikom SP 170. Obok wyżej wymienionych w turnieju uczestniczyły również  szkoły numer 141 oraz 29. Żałujemy, że z przyczyn pozasportowych w ostatniej chwili z turnieju wycofała się drużyna szkoły numer 172. Zwycięskim szkołom puchary wręczyli radni naszego miasta, członkowie OSK: Rafał Markwant oraz Marcin Chruścik.

Turniej obfitował w wiele emocji. Do końca ważyły się losy pierwszego miejsca, a o jego obsadzeniu zdecydowała lepsza różnica bramek uzyskana w całych rozgrywkach. Przystępując do ostatniego meczu w turnieju szkoły 193 i 162 nie przegrały żadnego ze swoich meczów. Sam pojedynek na szczycie zakończył się remisem 1:1. Kulminacją turnieju był wybór jego najlepszego bramkarza. Specjalnie zarządzona seria rzutów karnych, w której najlepszy strzelcy turnieju na przemian próbowali pokonać najlepiej dotychczas broniących dopiero po czwartej kolejce pozwoliła stwierdzić, że statuetkę najlepszego bramkarza Widzew Cup 2016 z rąk Mateusza Wlazłowskiego odebrał Maks Gredka (SP 193). Uzupełniając pulę nagród Maciej Szewczyk wręczył Oskarowi Osińskiemu (SP 162) statuetkę najlepszego strzelca.

Na turnieju nie zabrakło widzewskich akcentów. Każdy z uczestników otrzymał zestaw gadżetów najbardziej utytułowanego łódzkiego klubu. Piłkarze szkół, które stanęły na podium dostali dodatkowo widzewskie koszulki. Dodatkowych emocji zawodnikom dodawał fakt, że meczom przyglądali się widzewscy scouci. Kto wie, może na naszych oczach rośnie  drugi Smolarek albo Citko?

Sukces imprezy podpowiada organizatorom jeszcze bardziej ambitne plany związane z przyszłoroczną edycją . Tajemnic się nie zdradza, ale już teraz wiemy, że kolejne wydanie turnieju ma szanse przebić inne szkolne imprezy organizowane w naszym mieście.

 Pisząc o imprezie nie sposób zapomnieć  o tych bez których nie osiągnęłaby ona swoich rozmiarów. Zarząd OSK „Tylko Widzew” chce w sposób szczególny podziękować :

 - Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

 - dyrekcji ZSO nr 1

- firmie Lanista.pl

- klubowi RTS Widzew

oraz wszystkim członkom i sympatykom naszego stowarzyszenia.

 Nasza współpraca udowodniła, że liczy się tylko Widzew, a działając Razem Tworzymy Siłę.

Wszystkim uczestnikom turnieju mówimy: do zobaczenia na kolejnym turnieju Uśmiech

LSSE 1

Copyright © 2007-2022 Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew".
Wszelkie prawa zastrzeżone.